Druhý turnaj Czech Mid-Amateur Tour

Favorité v Beřovicích nepotvrdili, vyhrál domácí Vilimovský

Druhý turnaj Czech Mid-Amateur Tour v Beřovicích sliboval bitvu mezi dvěma nejlepšími hráči úvodního podniku série v Mladé Boleslavi mezi vítězem Petrem Vošvrdou a druhým v pořadí Zdeňkem Jehličkou. Z vítězství se ale radoval "třetí vzadu" Pavel Vilimovský. Zkušený matador si poradil s větrem i náročným programem předchozích dní a zvítězil se skóre 76 ran.

Vilimovský odehrál na domácím hřišti v Beřovicích v průběhu týdne čtyři soutěžní kola. Startoval totiž i na mezinárodním mistrovství ČR mid-amatérů a obsadil výborné druhé místo. "To pro mě byl vrchol sezony. Hrál jsem tam hodně pod tlakem a teď to ze mě spadlo. Možná i proto mi scházelo trochu soustředění," přiznal.

Zatímco soužení Zdeňka Jehlička odstartovalo hned na první jamce, kdy jeho druhá rána skončila v autu, druhý z favoritů Petr Vošvrda držel velmi dobré skóre až do třinácté jamky. "Do třináctky jsem byl plus dvě," konstatoval.

Na čtrnáctce ale přišel zlom. "První ránu jsem poslal do bunkeru. Míček bohužel skončil těsně pod ranou, takže jsem se první ven nevyhrál. Ani napodruhé. Pak jsem ještě přidal čtyři putty," popsal své martýrium, které skončilo nepopulárním "sněhulákem" ve score kartě. Dalších osm ran přidal ještě na závěrečné osmnáctce a kolo zakončil se skóre 83 ran. A pak už spěchal na driving, aby si vyčistil hlavu…

V Mladé Boleslavi Zdeněk Jehlička dlouho vedl. Tentokrát se soužil od úvodní jamky. "Nebyl to můj den," suše komentoval výsledek 81 ran a náladu mu nijak nevylepšil ani fakt, že svého největšího soka o dvě rány porazil. "Co jsem mohl pokazit, to jsem pokazil. Stálo to za…" uzavřel výmluvně hodnocení své hry.

Oba favorité nebyli zdaleka sami, kdo žehrali na klíčové pokažené rány, nebo větrné počasí, které hodně vstupovalo do hry hlavně na druhé devítce. "Já to věděl, že ty dva putty, co jsem minul, mě přijdou draho," lamentoval Luboš Hakl, který skončil třetí se skóre 77 ran. Výsledek o dvě rány lepší by posunul na první příčku.

Dlouho atakoval nejvyšší příčky i Dominik Pitschmann. Přesněji až do šestnácté jamky. "Nebýt šestnáctky, byl bych spokojený. Ta mě vytrestala," přiznal a přidal popis toho, co se na tříparové šestnáctce odehrálo. "První ránu chytil vítr a skončila ve vodě. Pak několik nepovedených přihrávek a rázem to bylo sedm ran na tříparu."

Seriál Czech Mid-Amateur Tour pokračuje dalšími turnaji na Karlštejně (28. června) a na Zbraslavi (13. září). Finále se uskuteční 25. září na Albatrossu. Celkový vítěz tour získá letenku na US Mid-Amateur Championship 2013. Jeho vítěz si pak zahraje na slavném Masters na legendárním hřišti Augusta National.

Prohlédněte si kompletní fotogalerii z turnaje

Text: Alois Žatkuliak / GOLFee.cz
Foto: Robin Drahoňovský / GOLFee.cz

[ Zpět na novinky ]

Penta Hotel

Vítězové - muži

2017 - Zdeněk Jehlička
2016 - Jakub Švarc
2015 - Petr Vošvrda
2014 - Petr Vošvrda
2013 - Petr Vošvrda
2012 - Zdeněk Jehlička
2011 - Milan Pospíšil
2010 - Vít Rotter
2009 - Pavel Vilimovský
2008 - Kosmas Iliadis
2007 - Jan Bürger
2006 - Radek Votruba
2005 - Radek Votruba
2004 - Mikuláš Ordnung
2003 - Mikuláš Ordnung
2002 - Alan Babický

Vítězové - ženy

2011 - Martina Plachá
2010 - Markéta Šubrtová
2009 - Martina Plachá
2008 - Eva Hlaváčková
2007 - Eva Hlaváčková
2006 - Eva Hlaváčková
2005 - Iveta Holubová
2004 - Helena Janoudová
2003 - Anna Zemplinerová
2002 - Iveta Holubová

Facebook