"RYDER CUP" na Penati?

CZECH MID-AMATEUR TOUR a SLOVAK MID-AM TOUR chtějí založit novou tradici

Samozřejmě, nejedná se o ten pravý RYDER CUP, tedy o utkání golfových hvězd mezi Evropou a USA, které se uskuteční letos v září ve Skotsku. Doufáme, že se na nás nebudou zástupci citovaného golfového svátku zlobit, že jsme si jejich název tak trochu půjčili.

Co se tedy bude v nádherném golfovém areálu Penati Golf Resort nedaleko Senice odehrávat?

CZECH MID-AMATEUR TOUR a SLOVAK MID-AM TOUR chtějí založit novou tradici a tak ráno 4.června 2014 nastoupí na jamku č.1 hřiště Legend Course první dvě dvojice k mezinárodnímu utkání ČESKO - SLOVENSKO, které bude mít stejné prvky jako slavný "RYDER CUP".  

Slovenská mid-amatérská túra nemá tak dlouhou tradici jako ta česká, ale zato slovenští představitelé v čele s prezidentem jejich Mid-Age asociace Richardem Hudce již předloni pořádali mezinárodní akci International Mid-Amateur Team Championship, která byla velmi úspěšná. Stejně tak i nyní byli iniciátoři nového formátu mezinárodní akce. Společně pak ze zakladatelem CZECH MID-AMATEUR TOURT Iljou Ehrenbergerem a agenturou Millennium vymysleli sportovní svátek, který by měl nastartovat novou spolupráci mezi českými a slovenskými golfisty.

A jak že bude celá akce vypadat? Za každou stranu, tedy za Česko a Slovensko nastoupí 24 pozvaných hráčů, tedy těch, kteří hrají CZECH MID-AMATEUR TOUR nebo tu slovenskou podobu. Kapitáni obou týmů Richard Hudec a Ilja Ehrenberger pak určí dvojice, které budou nalosované proti sobě. Systém mezinárodního utkání je nastaven tak, aby si každý hráč mohl vyzkoušet všechny formy Match Play systému stejně jako při opravdovém Ryder Cupu. To znamená, že se budou hrát celkem 3 devítky hřiště Legend Course (1.devítka se půjde dvakrát), kdy se na každé půjde jeden formát jamkovky. Začínat se bude Foursome, na druhé devítce Fourball a pak následuje Single. Hráči si tedy užijí atmosféru mezinárodního utkání a určitě se nebudou nudit.

CZECH MID-AMATEUR TOUR 2014 startuje již 7.května a stejně jako v loňském roce, bude i letos hlavním lákadlem pro všechny hráče, možnost získat letenku na kvalifikační turnaj zámořského U.S. MID-AMATEUR Championship. Absolutního vítěze celého okruhu, který si tuto letenku vybojuje, budeme znát 23. září na Albatrossu, kde se uskuteční finále.

Pokud si tedy budete chtít v budoucnu zahrát česko-slovenský "Ryder Cup" a ještě jste nehráli CZECH MID-AMATEUR TOUR, máte nejvyšší čas to změnit. Jedinou podmínkou je věková hranice 25 let a více a handicap 15 a nižší. Všechny detaily, kalendář, novinky a žebříček najdete na našich webových stránkách.

[ Zpět na novinky ]

Penta Hotel

Vítězové - muži

2017 - Zdeněk Jehlička
2016 - Jakub Švarc
2015 - Petr Vošvrda
2014 - Petr Vošvrda
2013 - Petr Vošvrda
2012 - Zdeněk Jehlička
2011 - Milan Pospíšil
2010 - Vít Rotter
2009 - Pavel Vilimovský
2008 - Kosmas Iliadis
2007 - Jan Bürger
2006 - Radek Votruba
2005 - Radek Votruba
2004 - Mikuláš Ordnung
2003 - Mikuláš Ordnung
2002 - Alan Babický

Vítězové - ženy

2011 - Martina Plachá
2010 - Markéta Šubrtová
2009 - Martina Plachá
2008 - Eva Hlaváčková
2007 - Eva Hlaváčková
2006 - Eva Hlaváčková
2005 - Iveta Holubová
2004 - Helena Janoudová
2003 - Anna Zemplinerová
2002 - Iveta Holubová

Facebook