"RYDER CUP" na Penati

"RYDER CUP" na Penati ovládli Češi

Premiéra mezinárodního utkání hráčů CZECH MID-AMATEUR TOUR a SLOVAK MID-AM TOUR, která se konala 4.června 2014 v překrásném areálu Penati Golf Resort se vydařila. Na hřišti Legend Course svedlo boj v jamkové hře celkem 48 hráčů, kteří absolvovali 27 náročných jamek.

Vítězem pomyslného "RYDER CUPU" se stali hráči České republiky, kteří za nádherného počasí zvítězili 33,5 : 14,5.

Slovenská mid-am túra nemá tak dlouhou tradici jako ta česká, ale zato slovenští hráči v čele s prezidentem jejich Mid-Age asociace Richardem Hudcem již předloni pořádali mezinárodní akci International Mid-Amateur Team Championship, která byla velmi úspěšná. A právě slovenská strana přišla s nápadem uspořádat nový formát mezinárodní akce. Společně pak se zakladatelem CZECH MID-AMATEUR TOURT Iljou Ehrenbergerem vymysleli sportovní svátek, který nastartoval novou spolupráci mezi českými a slovenskými golfisty.

A jak že celá akce probíhala? Za každou stranu, tedy za Česko a Slovensko nastoupilo 24 pozvaných hráčů, tedy těch, kteří hrají CZECH MID-AMATEUR TOUR nebo SLOVAK MID-AM TOUR. Kapitáni obou týmů Richard Hudec a Ilja Ehrenberger v předvečer akce určili dvojice, které následně nalosovali proti sobě. Systém mezinárodního utkání byl nastaven tak, aby si každý hráč mohl vyzkoušet všechny formy jamkové hry, stejně jako při opravdovém Ryder Cupu. Na hráče čekalo 27 náročných jamek hřiště Legend Course, tedy 3 devítky, kdy se na každé hrál jeden formát jamkovky. Hráči si tak postupně vyzkoušeli Foursome, Fourball i Singles. Atmosféra mezinárodního utkání byla od samého začátku velmi bojovná a hráči obou zemí vzali možnost reprezentovat zcela zodpovědně.

Za ideálního golfového počasí a na výborně připraveném hřišti již od prvních jamek potvrzovali čeští hráči roli papírového favorita. Je ale nutné poznamenat, že slovenští golfisté bojovali velmi statečně a hendikepové rozdíly v některých případech zcela smazali. Po úvodních čtyřhrách vedl český výběr již 16,5 : 7,5 avšak následujících čtyřiadvacet singlů mohlo vše změnit. Překvapení se nekonalo, singles opět ovládli Češi 17:7 a tak se na výsledkové tabuli objevil konečný výsledek 33,5 : 14,5.

V obou týmech se kromě golfových stálic Radka Patočky, Petra Šustka, Jána Mullera a dalších, objevily i hvězdy fotbalového a hokejového nebe. V českém týmu nastoupili bývalí vynikající fotbalisté Patrik Berger, Vladimír Šmicer, Radek Bejbl a Petr Kouba, v tom slovenském mistři světa v hokeji Robert Petrovický a Richard Lintner.

Tečkou za celým úspěšným dnem bylo slavnostní vyhlášení a čeští golfisté převzali krásný putovní pohár jako první vítězové česko-slovenského "Ryder Cupu". Velké poděkování patří všem, hráčům, organizátorům a hlavně představitelům Penati Golf Resortu za skvělé hříště, počasí a jídlo.

Prohlédněte si kompletní fotogalerii

[ Zpět na novinky ]

Penta Hotel

Vítězové - muži

2017 - Zdeněk Jehlička
2016 - Jakub Švarc
2015 - Petr Vošvrda
2014 - Petr Vošvrda
2013 - Petr Vošvrda
2012 - Zdeněk Jehlička
2011 - Milan Pospíšil
2010 - Vít Rotter
2009 - Pavel Vilimovský
2008 - Kosmas Iliadis
2007 - Jan Bürger
2006 - Radek Votruba
2005 - Radek Votruba
2004 - Mikuláš Ordnung
2003 - Mikuláš Ordnung
2002 - Alan Babický

Vítězové - ženy

2011 - Martina Plachá
2010 - Markéta Šubrtová
2009 - Martina Plachá
2008 - Eva Hlaváčková
2007 - Eva Hlaváčková
2006 - Eva Hlaváčková
2005 - Iveta Holubová
2004 - Helena Janoudová
2003 - Anna Zemplinerová
2002 - Iveta Holubová

Facebook