Roman Šebrle vítězí na úvodním Majoru

Česká atletická legenda a olympijský vítěz v desetiboji Roman Šebrle se stal vítězem premiérového turnaje CZECH MID-AMATEUR TOUR 2011, který se uskutečnil na výborně připraveném hřišti v Mladé Boleslavi. A vzhledem k tomu, že šlo zároveň i o turnaj kategorie Major, tak si již tímto vítězstvím zajistil účast v PLAYOFFS. Roman Šebrle zahrál pět bogey a čtyři berdíky, což ve finále vedlo ke skvělému výsledku 73. Jeho hendikep se posunul z úvodních pěti na hodnotu 4. V ženské kategorii se blýskla výborným výkonem Martina Plachá, která si odváží vítězství za výsledek 77.

Roman Šebrle

S jubilejním 10.ročníkem mid-amatérské soutěže přichází i zcela nový model, který opustil uzavřenou skupinu hráčů a nabídl tak možnost zkusit si zahrát prestižní soutěž velké skupině golfistů ve věku nad 35 let. Pokud jste ještě o těchto změnách neslyšeli, naleznete vše včetně propozic na zcela nových stránkách www.mid-golf.cz

Důsledky krásného teplého počasí, které nám tak trochu nečekaně přinesl duben, jsou na hřišti resortu Sand Martin´s Holes - Mladá Boleslav jasně vidět. Tak kvalitní grýny čekal asi jen málokdo. To však není všechno, protože kdo byl na „bolce“ naposledy na podzim, tak se musel na některých jamkách divit. Majitel resortu totiž nechal vysázet na celém hřišti více než 500 vzrostlých stromů! A pokud je napsáno vzrostlých, tak věřte, že se nejedná o metrové stromečky. Některé solitéry dosahují výšky až sedmi metrů! Hřiště tak dostalo úplně jinou podobu, a když k tomu přidáme téměř letní počasí, je golfový zážitek z hřiště Sand Martin´s Holes - Mladá Boleslav naprosto bezchybný. A pokud nevěříte, zajeďte se tam podívat.

Martina Plachá, vítězka v ženské kategorii.

Ale vraťme se zpět k hráčům, resp. k hráčkám. Jako tradičně dámy startovaly první a za vítězkou prvního letošního turnaje Major Martinou Plachou se umístila loňská absolutní vítězka Markéta Šubrtová, která za Martinou zaostala pouze o jednu ránu (78). Bronz si z Mladé Boleslavi odváží Renáta Dědková za výkon 82.

František Foldin, stříbrný mezi muži.

V mužské kategorii se za zlatým Romanem Šebrlem umístil František Foldin, který již druhým rokem dominuje seniorské túře. Jeho výkon 76 zaslouží určitě uznání stejně tak jako výkon bronzového Milouše Kvačka, který donesl stejný výsledek 76, avšak horší druhou devítku.

V turnaji se objevila spousta nových tváří, ale i staří „mazáci“. Premiérový turnaj Major tak odstartoval letošní ročník, který je tak trochu krokem na neznámou půdu, protože po devíti letech mění zcela zajetý systém. Čas ukáže, zda se nový model chytne. Všechno teď záleží na hráčích, kteří mají možnost zahrát si „midy“ na svém domácím hřišti a nemusí tak dlouze cestovat a trávit čas za volantem. V každém případě je dobré si prostudovat nové propozice a všechny detaily mid-amatérské túry, které najdete na novém webu www.mid-golf.cz

Ještě jednou patří velké poděkování „Jožinovi“ Šulcovi a Romanu Svobodovi za skvěle připravené hřiště. Další turnaj Major je připraven 19.5. na Karlštejně.

[ Zpět na novinky ]

Penta Hotel

Vítězové - muži

2017 - Zdeněk Jehlička
2016 - Jakub Švarc
2015 - Petr Vošvrda
2014 - Petr Vošvrda
2013 - Petr Vošvrda
2012 - Zdeněk Jehlička
2011 - Milan Pospíšil
2010 - Vít Rotter
2009 - Pavel Vilimovský
2008 - Kosmas Iliadis
2007 - Jan Bürger
2006 - Radek Votruba
2005 - Radek Votruba
2004 - Mikuláš Ordnung
2003 - Mikuláš Ordnung
2002 - Alan Babický

Vítězové - ženy

2011 - Martina Plachá
2010 - Markéta Šubrtová
2009 - Martina Plachá
2008 - Eva Hlaváčková
2007 - Eva Hlaváčková
2006 - Eva Hlaváčková
2005 - Iveta Holubová
2004 - Helena Janoudová
2003 - Anna Zemplinerová
2002 - Iveta Holubová

Facebook